Rezervační oddělení
Obchodní oddělení
Spisová značka
919 B, Krajský soud v Brně
IČ: 46974571
DIČ: CZ46974571
Projekt
Digitální transformace ve společnosti Hotel International Brno, a.s.
Jsme členem
Zažijte dokonalou kombinaci elegance, tradice a moderního komfortu v historickém centru města Brna. Hotel International Brno nabízí stylově zařízené pokoje a apartmány, ze kterých se naskýtá nádherný výhled na střed Brna nebo na park s ikonickým hradem Špilberk.
Během pobytu v Hotelu International Brno budete obklopeni unikátní architekturou a proměníte ho tak v nevšední zážitek.
vypsána architektonická soutěž na výstavbu hotelu, zvítězil návrh horizontálního funkcionalistického řešení
započata výstavba Hotelu International Brno
28.června 1962 byl hotel slavnostně otevřen
vstoupil hotel do řetězce nezávislých hotelů Best Western Hotels & Resorts
přivítali jsme královnu Alžbětu II.
byl hotel zařazen do kategorie Premier Best Western
zajišťovali jsme cateringové služby během návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně
se stal hotel nezávislým a vrátil se k původnímu názvu Hotel International Brno
Příběh Hotelu International Brno se začal psát již v roce 1957, kdy byla vypsána architektonická soutěž na výstavbu hotelu. Projekt rozpracoval architekt Vilém Kuba, který byl posléze z politických důvodů odvolán a projekt převzal tým architekta Arnošta Krejzy. Ten se držel předchozího pojetí hotelu v bauhausovsko – funkcionalistickém stylu obohacený o bruselský a brazilský styl. Díky tomu dostal hotel jedinečný architektonický design a jeho nezaměnitelnou atmosféru, kterou může zažít každý host. Od roku 1962, kdy byla stavba dokončena, prošel Hotel International Brno řadou změn a modernizací.
Na každého hosta čeká nadčasový interiér, ve kterém dominuje sklo, chrom a mramor a dodávají celému prostoru exkluzivní atmosféru. Uvnitř hotelu můžete obdivovat díla významných umělců Jaroslavy Brychtové, Stanislava Libenského, Bohdana Laciny, Konráda Babraje, Bohumíra Matala a dalších.
Hotel International Brno je již více než 60 let významným poskytovatelem hotelových a gastronomických služeb. Během své historie se stal důležitým partnerem Brněnských výstav a veletrhů, Automotodromu Brno - Brno Circuit i dalších prestižních institucí. Zároveň si vybudoval pověst stylového a oblíbeného místa setkávání jak pro návštěvníky města, tak pro samotné Brňany.
Britská královna Alžběta II
Papež Benedikt XVI
Madeleine Albright, ministryně zahraničí USA
Václav Havel, Václav Klaus, Miloš Zeman, prezidenti České republiky
Petr Fiala, Andrej Babiš a mnozí další premiéři a ministři vlád ČR
Zuzana Čaputová, Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič, prezidenti Slovenska
Aleksander Kvasniewski, Lech Kaczynski, prezidenti Polska
Hans Adam II, kníže Lichtenštejnska
Milan Kundera a Arnošt Lustig, spisovatelé
Pierre Richard, herec
Steffi Graf, Jana Novotná, tenistky
Franz Beckenbauer, Josef Masopost, držitelé Zlatého míče pro fotbalistu Evropy
Giacommo Agostini, Max Biaggi, jezdec Moto GP
Uriah Heep, Nazareth, Smokie, rockové kapely
Michael Schumacher, David Coulthard, jezdci Formule 1
Tato monumentální kompozice vévodí vstupnímu lobby hotelu. Kovová konstrukce se vsazenými reliéfy, utavenými z čiré skloviny, zachovává vzdušnost celého prostoru. Předlohou se pro autory díla stala pověst o brněnském kole a drakovi, které s vtipem zakomponovali do celku.
Jaroslava Brychtová i Stanislav Libenský byli hlavními protagonisty železnobrodské sklářské školy. Z četných domácích i zahraničních realizací uvádíme společná díla pro československé pavilony na EXPO v Bruselu, Montrealu či v japonské Ósace, naleznete je v londýnské Victoria & Albert Museum a Metropolitním muzeu umění v New Yorku, Corning Museum of Glass ve státě New York a v nesčetných soukromých sbírkách po celém světě. U nás se podíleli na renovaci Kaple sv. Václava ve svatovítské katedrále, na Nové scéně Národního divadla a mnoha dalších. Stanislav Libenský působil na univerzitách v Kentu, Berkeley, Bostonu, Detroitu a byl nositelem čestných zahraničních doktorátů z univerzit v Londýně (Royal College of Art, 1994), Sunderlandu (The University of Sunderland, 1999), Providence (Rhode Island School of Design, 2000).
Socha vytvořená přímo pro Hotel International Brno představuje uvolněně odpočívající dívku a je ztělesněním klidu a tichého odpočinku. I když tato socha zůstala na svém původním místě, díky proměně prostředí je nyní blíže hostům restaurace SIESTA.
Učitelem Konráda Babraje byl významný český sochař Vincenc Makovský. Byl autorem psychologicky výstižných portrétů a komorních plastik, ve spolupráci s architekty vytvořil řadu soch pro veřejná prostranství, reliéfů a keramických plastik dekorujících architekturu. Byl milovníkem děl skotského sochaře Henryho Moora, jehož díla ve Skotsku studoval.
Dílo evokuje představu tajuplného lesa s propletenými kořeny a větvemi stromů, otvory mezi nimi mají tvar bludných kamenů a říčních oblázků. Dnes toto dílo můžete obdivovat během vašeho posezení v prostorách restaurace SIESTA.
Malíř, textilní výtvarník a scénograf František Malý se věnoval kromě malování hlavně scénografii a dekorační technice koberců a gobelínů. Připravil textilní kolekci pro československý pavilon na EXPO 58 v Bruselu.
Motiv vodních ptáků, kteří odpočívají v zákoutí rákosů, jež symbolizují tažené tyče, je zasazen do mosazné konstrukce a její subtilnost vytváří pomyslný živý obraz. Dekorativní stěnu můžete obdivovat během snídaně v restauraci LUCULLUS.
Miloslav Klinger byl představitelem sklářské školy v Železném Brodě. Jeho hutně tvarované figurální plastiky – tanečnice byly na Světové výstavě EXPO 58 v Bruselu oceněny stříbrnou medailí.
Kompozice Hudebníci je změtí barevných tvarů, evokuje vjem dusné africké noci plné divokých rytmů, vládne zde vír tance. Matal měl hudbu rád a uměl ji skvěle vyjádřit. Dílo bylo součástí baru Interclub, dnes ho naleznete v prostoru Casina.
Bohumír Matal patřil mezi nejvýznamnější představitele české poválečné malby 20. století. Jeho život zasáhla válka, nepřízeň 50. let a příchod totalitního režimu, jehož konce se umělec nedožil. V roce 1946 vystavoval v Paříži s dalším mladými československými výtvarníky, kde měl úspěch u Georga Braque, k němuž docházel studijně malovat a inspirovat se. Byl nejmladším členem Skupiny 42 a spoluzakladatelem skupiny Brno 57. Spolupracoval s Josefem Kainarem, Jiřím Kolářem, Ivanem Blatným, Milanem Kunderou a mnoha dalšími umělci, básníky a spisovateli. Na posmrtné výstavě v Londýně v roce 2016 byl prezentován jako "Zakázaný umělec ze středu Evropy". Jeho díla se nacházejí v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě.
Dílo znázorňuje plot se starými hrnci a džbány na plaňkách, na něž ráno usedají kohouti vítající slunce. Dílo nyní zdobí salonek v restauraci GUSTO.
Bohdana Lacinu v mládí zaujal surrealismus, později dospěl k vlastnímu výtvarnému rukopisu. Významnou součástí jeho tvorby je grafická práce s knihou, které se věnoval po celý život. V jeho tvorbě ho ovlivnily surrealismus převážně vzorů Josef Šíma, Salvátor Dalí a další. V zahraničí se prezentoval jako účastník expedice Art tchécoslovaque 1938-1946 v Paříži a v Bruselu.
Miloš Axman se od konce studií účastnil řady zahraničních výstav, z benátského Bienále si v roce 1947 přivezl čestné uznání. Umělecky ho tvárnili profesoři Vincenc Makovský a Jan Kavan, kteří se inspirovali progresivní školou Bauhaus. Posléze působil pedagogicky na Akademii výtvarných umění v Praze, kde byl v 70. a 80. letech rektorem a na Vysokém učení technickém v Brně.
Technika kamenné mozaiky v sobě skrývá motiv plynutí času, kde se vracíme do časů řeckých a římských mozaikářů. Tak jako oni dokázal i Jan Najmr dokonale využít jemnou barevnou škálu přírodních kamenů, aby charakterizoval jednotlivá znamení zvěrokruhu. Toto dílo vás zaujme hned po příchodu vedle recepce.